Konštrukčné technológie

V krajinách, v ktorých máme svoje zastúpenie, si vyberáme lokálnych stavebných partnerov, ktorí sú chopní stavať Z500 domy pre našich zákazníkov. Selekcia partnerov je veľmi náročná a spoločnosť, ktorá dostane autorizáciu na realizáciu Z500 stavieb, garantuje správnu a korektnú výstavbu projektu. Chceme, aby sme cez našu sieť Z500 boli schopní vybudovať projekt 4 rôznymi technológiami prispôsobenými lokálnym podmienkam. Autorizovní stavitelia projektov Z500 podpisujú zmluvu a poskytujú záruku na vykonanú prácu.

 

Keramická tehla

Je to najrozšírenejší, rokmi overený murovací materiál a dlhodobo dominuje v rebríčku obľúbenosti. Tehla patrí medzi výrobky, ktoré si ľudia začali sami vyrábať. Moderné veľkoformátové obvodové tehly sa vyznačujú dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vzniku tepelných mostov v murive zabraňuje systém zvislých spojov v tvare pera a drážky a nové technológie murovania bez hrubej vrstvy malty. Tehlobloky si stále zachovali najvyššiu pevnosť v tlaku spomedzi všetkých murovacích materiálov. Majú vynikajúcu požiarnu odolnosť a vyvážené tepelnoizolačné vlastnosti. Tehla je prírodný materiál a preto predstavuje ideálne riešenie pri budovaní zdravého prostredia pre bývanie. Pri prípadnom ďalšom predaji domu hodnota tehlového domu je vždy vysoká.

 

Drevené konštrukcie

V našich zemepisných šírkach sa opäť vracia a čoraz väčšiu popularitu získava drevo. V susednom Poľsku, najmä v pohraničí so Slovenskom drevodomy sú v rozmachu a zažívajú boom. Aj keď na Slovensku mnohí stavebníci dreveným domom nedôverujú a premáhajú ich pochybnosti, drevom sa nedá nič pokaziť. Drevo má vždy svoje čaro a kúzlo domova, ktoré obyvateľ murovaného domu nikdy nezažije. Dom z dreva poskytuje zdravé bývanie. Drevo má vynikajúce stavebné a tepelnoizolačné vlastnosti a radí sa medzi popredné stavebné materiály. Drevo je obľúbeným stavebným materiálom najmä v severných európskych krajinách, Amerike a v Kanade.

 

Pasívne domy

Na Slovensku sa o problematike pasívnych domov len z času načas opatrne zmieni malá hŕstka odborníkov a široká verejnosť to zvyčajne považuje za pridrahú extravaganciu na ktorú nemáme. Potom vznikne skreslená podoba toho, čo sa podľa rakúskej normy volá pasívny dom.
Hoci sa pasívny dom vo všeobecnosti považuje za niečo komplikované, nie je to tak. Jeho hlavnou úlohou je ušetriť majiteľovi domu peniaze. Už názov stavby napovedá, že šetrenie je hlavne pasívne. Ide o to, aby ste dosiahli príjemnú vnútornú klímu za každého počasia s minimálnou vynaloženou energiou bez finančne náročných technologických zariadení.
Hlavnou charakteristikou pasívneho domu je spotreba energie na vykurovanie, resp. chladenie a prípravu teplej vody, ktorá sa meria v kilowatthodinách na štvorcový meter obytnej plochy za rok a musí sa pohybovať medzi 5 až 15 kWh/m2 za rok. Na dosiahnutie prijateľných čísel vplýva viacero faktorov. Časť z nich sa dá ovplyvniť výberom pozemku, správnym projektom a precíznou realizáciou. Veľa záleží aj na ľuďoch, ktorí budú v dome žiť, a na tom, aký prístup k šetreniu si zvolia. Pasívny dom môže mať akúkoľvek konštrukčnú skladbu – od domov s nosným stenovým systémom z liatého betónu, cez murované objekty až po drevostavby.
Ak máte seriózny záujem o realizáciu stavby v štandarde pasívneho domu neváhajte nás kontaktovať. Naši obchodní partneri sa Vám budú v maximálnej miere venovať na profesionálnej úrovni tak, aby splnili Vaše očakávania.

 

Pórobetónové tvárnice

Je to druhá najrozšírenejšia skupina murovacích materiálov. Vzhľad výrobkov je v podstate dvojaký: prevažne biely, ak je plnivom jemný kremičitý piesok, alebo v menšej miere sivý, ak je plnivom elektrárenský popolček. Ich veľkou výhodou je presnosť. Spojivom na výrobu pórobetónových tvárnic je mleté pálené vápno. Ďalšou výhodou je komplexnosť produktov. Z tohto materiálu si dokážete na jednu stavbu zabezpečiť tvárnice, bloky, priečkovky, preklady, debniace prvky, schodiskové dielce, komínové dielce, stenové, stropné a strešné panely a tepelnoizolačné dosky. Vyznačujú sa jednoduchou manipuláciou a systém výstavby umožňuje rýchle napredovanie s minimom výskytu chýb. Tvárnice sa lepia pomocou tenkovrstvovej malty, alebo murovacej peny. Sú nehorľavé a zdravotne nezávadné.