Postavte si vlastný dom teraz ! Táto doba Vám praje.

blog-postavte-si-dom

Bývate v podnájme a utrácate mesačne stovky či tisíce eúr za nájom? Zmeňte to a investujte do vlastného ! Vykašlite sa na všetkých vydriduchov, ktorí zneužívajú vašu aktuálnu situáciu. Dokedy chcete napĺňať vrecká iným a prichádzať o peniaze, ktoré ste mohli investovať do vlastného bývania? Táto doba Vám praje.
Hypotekárne úvery ešte nikdy neboli na takej nízkej úrovni ako teraz. Úrokové sadzby sa niekde pohybujú na nevídaných minimách na úrovni 1,5 – 1,6 %. Banky sa bijú o každého klienta, využite to vo svoj prospech a skoncujte s utrácaním nekonečných nájmov! Nevýhodou však je, že banka požaduje zábezpeku založenia nehnuteľnosťou a mať zamestnanecký pomer, niekde vyžadujú na dobu neurčitú. Založiť sa môže aj samotný stavebný pozemok na ktorom bude prebiehať stavba. Banka Vám bude financie uvoľňovať v určitých tranžiach postupne ako bude stúpať cena stavby.
Založiť môžete aj inú nehnuteľnosť, napr. aj dom rodičov, samozrejme s ich súhlasom s tým, že sa ťarcha záložného práva po kolaudácii Vášho domu prevedie z rodičovského domu na Váš nový dom. Možnosti čerpania hypotekárnych úverov a úverov stavebného sporenia je lepšie prekonzultovať s poradcami maklérskej spoločnosti, nakoľko majú komplexnejší prehľad o produktoch viacerých bankových inštitúcií a stavebných sporiteľní. Má to výhodu v tom, že nemusíte obehávať všetky banky a sporiteľne, ale všetko vyriešite na jednom mieste. Prípadne nás kontaktujte, aj tu Vám vieme pomôcť. K čerpaniu hypotéky je nevyhnutný znalecký posudok na zakladanú nehnuteľnosť. Aj keď máte svojho znalca, banka si samozrejme overí zakladanú nehnuteľnosť aj vlastným znalcom.
Jednou z alternatív je, že ak máte založené stavebné sporenie, je vhodné ho využiť pre tento účel. Na našom trhu pôsobia tri stavebné sporiteľne, treba zvážiť, ponuku ktorej využijete.
Ďalšou možnosťou, je predaj nehnuteľnosti (byt, alebo dom), ktorú momentálne vlastnite a kde bývate s tým, že kupujúci Vám vyplatí sumu za nehnuteľnosť, z ktorej sa vysťahujete do Vášho už novopostaveného domu do určitého termínu. Získané prostriedky použijete do urýchlenej výstavby a dokončenia vlastného nového domu. Z vlastnej skúsenosti Vám poviem, že je to trochu krkolomná jazda, no stavba domu napreduje rýchlejšie, pretože ste motivovaný termínom vysťahovania sa z doteraz obývanej nehnuteľnosti.
Že sa nechcete zadlžiť, že doba je ťažká? Kedy bola doba ľahká? Hľadajte spôsob, na jednu polovicu papiera napíšte výhody, na druhú nevýhody. Zrátajte a podčiarknite koľko utratíte na nájomnom a koľko dokážete splácať vlastné bývanie. Nájomné Vám vlastník bytu môže kedykoľvek dvihnúť a byt nikdy nebude Váš. Splátky hypotéky sú väčšinou fixné, ba možno ich splácať aj mimoriadnymi väčšími splátkami a splácate nehnuteľnosť, ktorú máte na liste vlastníctva.
Radi Vám pomôžeme aj s hypotékou aj s projektom. Ak ste sa rozhodli pre vlastné bývanie v dome, kontaktujte nás.

Odoslať komentár

Spoločne dokážeme oveľa viac! Pripojte sa!