Zápisník a mobil ako spoľahliví pomocníci pri stavbe domu.

pen-writing-notes-studying

Skôr ako začnete stavbu,  zaveďte si svoj individuálny stavebný diár. Zapisujte si doňho všetko čo sa týka stavby Vášho domu. Zapisujte naozaj všetko! Ak ste doteraz nestavali, tak vôbec netušíte o čom rozprávam a ani si vôbec neuvedomujete akým skvelým pomocníkom Váš diár, či zápisník môže byť. Zapisujte si doňho ceny za kúpený materiál, budete vedieť za čo ste kedy, koľko a komu zaplatili, zapisujte si doňho hoci len ústne dohody s remeselníkmi či murárskymi majstrami, budete mať prehľad na čom ste sa ústne kedy a s kým dohodli, zapisujte začiatok prác, ich priebeh, zapisujte si Vaše postrehy či nedostatky, ktoré ste počas realizácie prác zaregistrovali, zapisujte si akékoľvek poznámky, alebo možno otázky na ktoré momentálne nemáte odpoveď a hneď si k otázke napíšte osobu ktorej sa na to môžete opýtať a taktiež si určte termín do ktorého sa to opýtate. Zapisujte si doňho všetky úlohy aj s termínmi čo máte vykonať. Vašu činnosť a plnenie úloh kontrolujte tak, že si zápisník minimálne 3 – 4 krát do dňa otvoríte, ráno, okolo poludnia  v podvečer a celkom večer. Mohlo by sa stať, že by ste mali ešte niečo vybaviť a ak by ste si diár otvorili až večer po 20:00 hod tak už nestihnete nič zariadiť. Takže tretíkrát otvárajte diár v čase od 15:00 do 16:00 hod., a naposledy večer keď prídete domov, aby ste si stanovili úlohy a ciele na ďalší deň. Možno zo začiatku budete mať problém viesť si zápisník, no ak vydržíte minimálne dva mesiace pracovať so zápisníkom, potom táto činnosť sa pre Vás stane bežnou rutinou a zvykom. Každodenná práca so zápisníkom Vám zabezpečí to, že  urobíte minimálne 3 krát viac práce ako bez zápisníka a stavba bude napredovať oveľa, oveľa rýchlejšie! Znie to možno neuveriteľne, ale je to tak! Ak si možno na niečo nebudete vedieť spomenúť, nájdete to v zápisníku. Aktívne s ním pracujte hneď od začiatku a on sa stane Vašim nepostrádateľným pomocníkom.

Mobilným telefónom si pravidelne robte fotodokumentáciu a ukladajte si ju do Vášho počítača. V budúcnosti budete určite spokojnejší ak budete mať fotograficky spracované ako a kde máte na pozemku vedené inžinierske siete, ako máte pod domom vedenú kanalizačnú sieť a prípojky, ako na stenách domu máte uloženú elektroinštalačnú či počítačovú sieť, alebo ako a kde sú uložené rozvody centrálneho vysávača. Ak v budúcnosti budete chcieť vŕtať do steny, či kopať na pozemku, fotodokumentácia Vám pomôže určiť miesto, kde máte uloženú sieť či rozvody. Na elektronicky uložených fotografiách sa dajú presne vyznačiť a okótovať presné vzdialenosti. Prípadne si ku každej fotodokumentácií urobte poznámky. Pri stavbe domu naplno využite akékoľvek technológie, ktoré Vám dokážu uľahčiť a urýchliť stavbu Vášho domu.

Smelo sa do toho pustite a o rok už možno budete s Vašou rodinou sedieť pri zvukoch praskajúceho dreva v kozube Vášho rodinného domu a užívať si ten najkrajší pocit, že ste urobili to najsprávnejšie rozhodnutie.

Odoslať komentár

Spoločne dokážeme oveľa viac! Pripojte sa!